English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧
-->


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم جشن روز بهورز در شهرستان خوی

دکتر محمودزاده : بهورزان نیروهای فعال خط مقدم شبکه بهداشتی و از موثرترین نیروها در ارتقای سلامت جامعه هستند.

به گزارش مهربانی پور مسئول روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خوی ، روز دوشنبه سیزدهم شهریور ماه مراسم جشن باشکوهی به مناسبت روز بهورز و تجلیل از بهورزان با حضور کلیه بهورزان و مسئولین ستادی و بیمارستانی در یکی از تالارهای این شهرستان برگزار گردید.

در این مراسم دکتر منصور محمودزاده قائم مقام ریاست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خوی  ضمن خیر مقدم گویی و تبریک روز بهورز از فعالیتهای ارزشمند بهورزان تقدیر و تشکر نمود و گفت : بهورزان نیروهای فعال خط مقدم شبکه بهداشتی و از موثرترین نیروها در ارتقای سلامت جامعه هستند . در ادامه این مراسم دکتر رضا جبارزاده معاونت بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان خوی ضمن ادای احترام به مقام بهورزان در مورد فعالیتهای بهورزان گزارش مبسوطی ارائه نمود و گفت : مرکز بهورزی این شهرستان در طی 21 دوره تعداد 400 نفر بهورز تربیت کرده است که در روستاهای تابعه این شهرستان فعالیت می کنند و در آینده نزدیک نیز برای دوره 22 از حائزین شرایط ثبت نام خواهد شد.دکتر جبارزاده در ادامه ضمن بیان آمار مادران بارداردر روستاها گفت : خوشبختانه در سالهای 95 و96 در سایه فعالیتهای بهورزان و تیم های بهداشتی و درمانی مراکز و خانه های بهداشت شاهد مرگ مادر باردار نبوده ایم.

دکتر جبارزاده در ادامه سخنان خود گفت : شغل بهورزی شغل مقدسی است و مجموعه ای از مهارتها و قابلیتهای فردی و شغلی ، جهت ارائه خدمات بهداشتی و تلاش برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری و یا کنترل آن می باشد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام زینالی نماینده دفتر نهادرهبری در دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی این شهرستان ضمن ارزش نهادن به فعالیتهای ارزشمند بهورزان در رابطه با سلامت معنوی و سلامت جسمانی توضیحات مبسوطی ارائه نمود .

گفتنی است در اثنای مراسم پیام دکتر آقازاده ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان به مناسبت روز بهورز و تجلیل از این عزیزان قرائت گردید و در پایان برنامه از بهورزان نمونه استانی و شهرستانی و بهورزانی که در سال جاری به مقام بازنشستگی نائل شده بودند با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تجلیل گردید و به کلیه بهورزان هدایایی اهدا گردید .

این مراسم که ساعت 30/11 شروع شده بود و با برنامه های شاد و مفرح و همچنین اجرای مسابقات همراه بود پس از صرف ناهار ساعت 14 به پایان رسید.

 


١٢:٠٩ - 1396/06/14    /    شماره : ١٥٥٨٤    /    تعداد نمایش : ٣٥٠خروج