English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧
-->


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه مجمع خیرین سلامت در شهرستان خوی

دکتر منصور محمودزاده : تامین سلامت هرجامعه از الویت شاخصه های زندگی آن جامعه محسوب میشود

به گزارش مهربانی پور مسئول روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان خوی ، روز پنج شنبه دوم شهریور ماه جلسه مجمع خیرین سلامت شهرستان خوی با حضور حاج آقا شکوری امام جمعه شهرستان ، مهندس میر محمد عابدی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ، دکترکبیری نماینده مردم شهرستانهای خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی و دکتر منصور محمودزاده قائم مقام ریاست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان و دبیر این مجمع و همچنین اعضای مجمع خیرین سلامت تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه دکتر منصور محمودزاده به اهمیت تشکیل مجمع خیرین سلامت پرداخت و گفت : تامین سلامت هرجامعه از اولویت شاخصه های زندگی آن جامعه محسوب می شود به نحوی که خداوند بزرگ و متعال ، سلامت را به همراه امنیت زمینه رشد بشری قرار داده است پس بنابراین ضرورت سرمایه گذاری از طرف افراد جامعه اسلامی در این خصوص دارای اهمیت ویژه ای است و با توجه به گستردگی حوزه سلامت ، خیرین در این عرصه همواره محسوس بوده ما نیز مشتاق همراهی خیرین در عرصه سلامت هستیم.

قائم مقام ریاست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان خوی در ادامه سخنان خود در مورد انشعابات آب ، برق و گاز بیمارستان در حال احداث آیت ا... خویی توضیح داد و گفت : هزینه های انشعابات خیلی بالاست و باید هرچه سریعتر از طرق مختلف این هزینه ها تامین  گردند . در ادامه دکتر محمودزاده در خصوص مکان یابی محل دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان توضیحات لازم را ارائه نمود.

در ادامه جلسه حاج آقا شکوری امام جمعه شهرستان خوی اقدامات انجام یافته قبلی را تشریح کرد و براستفاده از پتانسیل های خیرین سلامت تاکید نمود  و گفت : این مجمع باید خیرین شهرستانی را در هر نقطه از کشور و یا مقیم خارج از کشور شناسائی کرده و در راه سلامت این شهرستان راهنمایی های لازم را انجام دهند.

در ادامه جلسه دکتر کبیری نماینده مردم شهرستانهای خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت الویت ما در بحث سلامت شهرستان خوی بحث دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی می باشد که بتوانیم یک محل مناسب در شان این دانشکده و شهرستان انتخاب نماییم .دکتر کبیری در ادامه سخنان خود گفت : ما باید در جهت پیشرفت سلامت شهرستان یک چشم انداز بلند مدت را داشته باشیم چرا که شهرستان خوی بعنوان قطب شمال استان محسوب می شود و باید به این شهرستان با دید ویژه ای نگاه کرد .

در ادامه مهندس میر محمد عابدی معاون استاندار و فرماندار شهرستان خوی در خصوص مجمع خیرین سلامت گفت : پزشکان خیر بزرگی از شهرستان خوی در شهرهای دیگر هستند و ما باید آنها را شناسائی کرده و این مجمع را به آنها معرفی کنیم . مهندس عابدی در ادامه سخنان خود در خصوص مکان یابی دانشکده علوم پزشکی شهرستان گفت : ما باید هرچه سریعتر جلسه شورای اداری شهرستان را فقط در خصوص مکان یابی دانشکده علوم پزشکی تشکیل دهیم و مشکلات عرصه سلامت شهرستان را چه ازلحاظ انشعابات و چه از لحاظ مکان یابی دانشکده در آن جلسه طرح و فوراَ رفع نمائیم . در پایان جلسه حاضرین نظرات و پیشنهادات خود را بیان نموده و صورتجلسه ای جهت اجراء تنظیم گردید.


١٣:٥٩ - 1396/06/04    /    شماره : ١٥٤٠٤    /    تعداد نمایش : ١٨٣خروج